Szukasz ciekawych pamiątek z Podlasia?
Jesteś w dobrym miejscu!

Nasze pamiątki zawierają wzory i motywy podlaskie. Projektowane przez nas cudeńka produkujemy na terenie Polski. To dobry prezent dla Podlasiaka lub od Podlasiaka, również tego, który już na Podlasiu nie mieszka. Świetny prezent dla zakochanych w Podlasiu oraz dla tych, którzy odwiedzają nas służbowo w pracy.

Każdy z naszych produktów posiada własną historię - poznasz ją na stronie z produktami lub na facebooku.

W poszukiwaniu inspiracji na kolejne pamiątki przekopujemy archiwa muzeum etnograficznych i korzystamy z pomysłów samych Podlasiaków. Masz pomysł na pamiątkę? Napisz do nas. A może chcesz wstawić swój produkt do naszego sklepu? Pisz tym śmielej.

W projektowaniu naszych pamiątek opieramy się często na archiwach muzealnych, aby mieć pewność, że podlaskie jest podlaskie. Jesteśmy bowiem zwolennikami tego, aby drewniane ciupagi były sprzedawane w Zakopanem, a chińskie zabawki w Pekinie, zamiast w Białymstoku.

Adam%20i%20Micha%C5%82.pngAdam i Michał. Michał Parda i Adam Augustyniak. Ja, czyli Michał jestem zapalonym miłoścnikiem podróżowania. Każdego roku odwiedzam 12 krajów i za każdym razem gdy wracam do Polski, doceniam nasz kraj za coś nowego. Pochodzę z Myszyńca, stolicy Kurpi, gdzie podobnie jak na Podlasiu widać jeszcze kulturę lokalną. Kilka lat temu zacząłem po godzinach pracy i porankami produkować kurpiowskie gry planszowe, a następnie inne produkty regionalne. To chwilowe hobby, stało się moją pasją i postanowiłem zrobić więcej. Moje wspomnienia z Podlasia były zawsze magiczne, dlatego stwierdziłem, że należy podzielić się nimi z innymi. To pamiątki, dorbne przedmioty, potrafią nieść i gromadzić emocje oraz wspomnienia. I stąd pomysł na pamiątki podlaskie.
On, czyli Adam to zapalony wędkarz i podróżnik ekstremalny. Poznaliśmy się w czasach studenckich i trudno zerwać nam ze sobą kontakt. Wspólnie wędrujemy po niedostępnych okolicach w dziwnych porach dnia i nocy. To co nas również łączy to zamiłowanie do korzeni. Adam uwielbia spędzać czas na łonie natury dlatego Podlasie jest mu szczególnie bliskie. To Adam wpadł na pomysł, by pamiątki podlaskie trafiły do jak największej ilości osób na Podlasiu i nie tylko. A gdy już wpadł na ten pomysł, przystąpił do działania. Jeśli znasz więc jakieś miejsce, gdzie pamiątek podlaskich jeszcze nie ma, a być powinny - śmiało pisz do Adama. Z pewnością doceni Twoją pomoc.

Chcesz otrzymywać od nas regularnie informacje o nowych produktach oraz działaniach, których się podejmujemy by promować nasze regionalne skarby? Zostaw swojego maila poniżej: